odkazy

Terapie pro psychosomatické potíže

 • psychosomatika.cz – Pomůžeme Vám hledat ztracenou rovnováhu mezi tělesnými a duševními procesy, protože porušení této rovnováhy může být příčinou nejrůznějších příznaků, syndromů i onemocnění.

Svépomocné terapeutické skupiny

 • tavia.cz/terapeuticka-skupina – Terapeutickou skupinu tvoří lidé, kteří mají zájem o vlastní rozvoj a hlubší porozumění sobě i druhým. Skupina se setkává pravidelně. Nabízí vám příležitost sdílet vlastní problémy, potíže i radosti s dalšími lidmi, nahlížet na ně z mnoha stran a vidět je očima druhých. Odlišné zkušenosti mohou přinést širší nadhled na situaci a pomoci najít každému jeho vlastní cestu.

Informace o bylinném léčitelství

 • bylinky.info – Určitě to znáte. Rýma a nachlazení, nesnesitelná bolest hlavy, střevní potíže, bolesti kloubů nebo břicha. Pokud nechcete užívat klasická léčiva z lékárny, vyzkoušejte přírodní medicínu. Přírodní cesta je často pomalejší, ale z dlouhodobého hlediska jistě účinnější. Mnoho informací o bylinkách najdete v katalogu bylinek a v článcích o bylinkách.
 • bylinkareni.cz – Připravili jsme pro vás kompletní přehled bylinek a samozřejmě také postupy jak bylinky pěstovat a to v zimě, v létě. Lhostejno zda v květináči, doma v bytě, na balkóně či vlastní zahrádce.
 • bylinkovo.cz – Vše o bylinkách či superpotravinách od A do Z – rady, tipy, recenze!

Další informace

 • nepanikar.eu – Příběh projektu NEPANIKAŘ sahá do roku 2019. S nápadem vytvořit první českou mobilní aplikaci, která pomáhá uživatelů zdarma a poskytuje první rychlou psychologickou pomoc, kterou uživatelé potřebují, přichází zakladatelka projektu Veronika Kamenská. Impulzem pro vytvoření mobilní aplikace byla mimo jiné vlastní zkušenost zakladatelky s duševním onemocněním.
 • asociacepkp.cz – Asociace poskytovatelů krizové pomoci  (dále jen APKP) vznikla na základě potřeby existence zaštiťující organizace poskytovatelů krizové pomoci. Ti se každodenně potýkají s obtížemi přeplněných kapacit, nedostatečného financování a podpory.
 • bohnice.cz/krizova-pomoc – CENTRUM KRIZOVÉ INTERVENCE nabízí psychiatrickou či psychologickou pomoc dospělým lidem s akutními obtížemi. Pomoc nabízí rychle, bez předchozího objednání, 24 hodin denně. Telefon: 284 016 110
 • celostnimedicina.cz – CelostníMedicína.cz se zabývá šířením informací o možnostech prevence a léčby nemocí a zlepšení celkové kondice a zdravotního stavu pomocí přírodních přípravků a alternativních metod léčby. Hlavním pilířem naší filozofie je prevence a celostní přístup k řešení zdravotních problémů. Celostním přístupem je myšlen komplexní přístup k člověku a nemoci – změna životního stylu, úprava stravy, vyladění psychiky a změna myšlení.
 • biolib.czBioLib je mezinárodní encyklopedie rostlin, hub a živočichů. Vedle taxonomického systému nabízí i bohatou galerii fotografií, výkladový a překladový slovník, databázi odkazů, biotopů a chráněných území, diskuzní fórum a řadu dalších funkcí souvisejících s biologií. Je to nekomerční vzdělávací projekt určený odborníkům i veřejnosti, na jehož obsahu se mohou podílet zájemci všech možných specializací.
 • lovepaperplanes.wordpress.com – Sexuální násilí je nevítanou součástí našich životů a my chceme vytvářet prostředí, ve kterém nebude mít prostor a ve kterém si navzájem budeme umět pomoci takovéto zážitky zpracovat. Své aktivity zaměřujme dovnitř subkultury, v níž se pohybujeme, z níž vycházíme a která tvoří naše nejbližší okolí. Chceme měnit naše okolí, skupiny, ve kterých se pohybujeme, lidi, se kterými žijeme.
 • hiv-komunita.cz – HIV pozitivní zde najdou informace o životě s HIV, důležité kontakty, brožury a další materiály ke stažení.
 • oafed.noblogs.org – Ostravská anarchistická federace
 • zdola.org – Anarchistický zpravodajský blog

English

 • solidarityapothecary.org – The mission of the Solidarity Apothecary is to materially support revolutionary struggles and communities with plant medicines to strengthen collective autonomy, self-defence and resilience to climate change, capitalism and state violence.
 • mindfuloccupation.org – We believe that there is an urgent need to talk publicly about the relationship between social injustice and our mental health. We believe that we need to start redefining what it actually means to be mentally healthy, not just on an individual level, but on collective, communal, and global levels.
 • activist-trauma.net – Activist Trauma Support formed in 2004 in the UK, due to a recognition of the potential for people involved in political activism to have distressing or traumatic experiences.
 • blackcrosscollective.orgJsme kolektiv zdravotnických pracovníků, kteří žijí v Portlandu v Oregonu. Vytvořili jsme se po protestech WTO, protože jsme viděli potřebu lékařské péče, která je specifická pro radikální komunitu. Domníváme se, že naše potřeby, protože radikály jsou odlišné, a že skupiny jako Červený kříž nám nedávají dovednosti, které potřebujeme k tomu, abychom si udrželi sebe i sebe navzájem v bezpečí v ulicích.

Germany

 • outofaction.blackblogs.org – Out of action ist eine Gruppe von Aktivist_innen, die über die psychischen Folgen von Repression und Gewalt im Kontext von linkem politischen Widerstand informiert. Wir bieten emotionale erste Hilfe für betroffene Einzelpersonen und Gruppen an und unterstützen einen solidarischen Umgang miteinander auch durch Informationsveranstaltungen.