bylinné produkty

Bylinné léčivé produkty jsou ručně zpracovány a jsou dostupné na akcích v distru ABC nebo na objednávku přes email. Projekt vychází z myšlenky vzájemné pomoci, samoléčby a sdílené lékárny, která má přispívat k naší nezávislosti na konvenční medicíně a farmaceutickému průmyslu.

Užíváme postupů popsaných v několikadílném herbáři autorů Janči a Zentricha i jinde. Snažíme se o sběr nejkvalitnějších rostlin ve správnou denní dobu a o prvotřídní zpracování s ohledem na přirozené prostředí (např. nevysbíráme nikdy celé stanoviště). Hodně bylin také pěstujeme na vlastní zahradě. Ne vždy se podaří stihnout sběr dané rostliny, takže je možné, že některé produkty nebudou dostupné.

Produkty průběžně testujeme na sobě a na svých blízkých a budeme rády, když se do této skupiny zapojíte i vy a dáte nám zpětnou vazbu prostřednictvím diskuzí na tomto blogu nebo na email. Do výroby vkládáme vlastní prostředky (nákup skleněných lahviček, alkoholu, olejů, mastí) a výtěžek věnujeme na činnost ABC (Anarchist black cross), takže budeme rády za jakékoliv finanční příspěvky, které ovšem nejsou podmínkou.

Pokud bys měl/a vlastní bylinné produkty, které bys zde chtěl/a za stejných podmínek nabízet nebo o nich informovat nebo pokud bys chtěl/a spolupracovat jinak, napiš na email.